( 0222 ) 236 03 60

TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu ve TOBB Kayseri Genç Girişimciler Kurulu Tanışma ve İş Birliği Toplantısı Gerçekleştirildi

TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu ve TOBB Kayseri Genç Girişimciler Kurulu arasında tanışma ve iş birliği toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda önümüzdeki dönem gerçekleştirilecek ortak çalışmalar ile iş birliği fırsatları değerlendirildi. Toplantıya katılım sağlayan TOBB Kayseri Genç Girişimciler Kurulu üyelerine teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu

TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu’ndan öğrencilere tablet desteği

TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu’ndan öğrencilere tablet desteği

 

TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu, ihtiyaç sahibi öğrencilerin uzaktan eğitime erişebilmelerinde destek olmak amacı ile Eskişehir Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulu’nda eğitim gören öğrencilere tablet bilgisayar hediye etti.

Okul binasında gerçekleştirilen teslime Okul Müdürü İsmail Hakkı Ceran, TOBB Eskişehir GGK İcra Komitesi Başkanı Bora Mehmet Osmalı, GGK İcra Komitesi Üyeleri Atakan Bakılan, Melih Turan, Çiğdem Dedeoğlu ve ESO Genel Sekreter Yardımcısı Hakkı Sarpkaya katılım sağladı.

Teslim sonrası konuşan TOBB Eskişehir GGK İcra Komitesi Başkanı Bora Mehmet Osmalı; “Online yapılan derslere teknik yetersizlik nedeni ile dahil olamayan öğrencilerimizin yanında olmak istedik. Öğrencilerimizin eğitim ve öğretim hayatlarının kesintiye uğramaması çok önemli. Yıl boyunca benzer projelerle öğrencilerimizin yanında olmayı sürdüreceğiz” dedi.

Geleceğin Gücü Girişimciler (G3) Forumu

Türkiye'nin girişimcilik alanındaki en büyük etkinliği olan Geleceğin Gücü Girişimciler (G3) Forumu; TOBB | Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Habitat Derneği ve Global Girişimcilik Networkü Türkiye (GEN Türkiye) ev sahipliğinde, TOBB Başkanı Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Sayın Nurten ÖZTÜRK, TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Sayın Ali SABANCI ve G3 Platform Başkanı Gülden YILMAZ'ın katılımları ile 22 Mart 2021 Pazartesi günü çevrim içi olarak gerçekleştirilecektir.

Etkinliğin bu seneki teması; "Oyuna Gel, İcat Çıkar!" olarak belirlenmiştir. Dijital oyun yazılım sektörüne yönelik bu etkinlik; girişimci adayları ile alanında yetkin isimleri sanal ortamda buluşturacak olup, ülkemizde hızla büyüyen oyun yazılım sektörüne gerçekleştirilen yatırımlar ele alınacaktır. Etkinliğe, girişimci adaylarının çevrim içi yuvarlak masa toplantılarına katılımı durumunda https://g3forum.online/ linkinden kayıt yapılması gerekmektedir.

Açılış ve paneller için; https://g3forum.online/ ve https://www.youtube.com/watch?v=aVUyPXUjW3Y&ab_channel=HabitatDerne%C4%9Fi linklerini kullanabilirsiniz.

TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu

18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi

18 Mart 1915, Türk tarihinde bir askeri ve siyasi başarı olmaktan öte inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın yaradılış tarihidir.

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünü kutluyor, bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyoruz.

TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu

TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu’ndan İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Tablet Desteği

Eskişehir Sanayi Odası ve TOBB Eskişehir GGK’dan öğrencilere tablet desteği

Eskişehir Sanayi Odası, ihtiyaç sahibi öğrencilerin uzaktan eğitime erişebilmelerinde destek vermek amacı ile 8 tableti Eskişehir Sarıcakaya ilçesi Sarıcakaya Ortaokulu’na hediye etti.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde Eskişehir Sanayi Odası ve TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu (GGK) katkılarıyla temin edilen tabletler Sarıcakaya Ortaokulu Müdürü Necla Uyar’a teslim edildi. Okul binasında gerçekleştirilen törende ihtiyaç sahibi öğrenciler ile İlçe Milli eğitim Müdürü Ahmet Yazar, Eskişehir GGK İcra Komitesi Başkanı Bora Mehmet Osmalı, İcra Komitesi Başkan Yardımcısı İlhan Köksal, GGK İcra Komitesi Üyeleri Umut Rallas, Eray Gönenli, Atakan Bakılan ve ESO Genel Sekreter Yardımcısı Hakkı Sarpkaya yer aldı.

Teslim töreninde değerlendirmede bulanan GGK İcra Komitesi Başkanı Bora Mehmet Osmalı, “Pandemi koşulları nedeniyle online yapılan derslere teknik yetersizlik nedeni ile dahil olamayan öğrencilerimizin yanında olmak istedik. Destek vermek ve eğitimden geri kalmamalarını istiyoruz, bu nedenle bugün Sarıcakaya ilçemizdeki ihtiyaç sahibi öğrencilerimizle bir araya geldik. Tabletlerimizi teslim ettik, inanıyoruz ki derslerine sıkı sıkıya bağlanacak ve geleceğimizi sağlam temellerle daha yukarıya taşıyacaklar. Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu olarak sosyal sorumluluk projelerimizi sürdürmeye devam edeceğiz.” dedi.

Eskişehir GGK ve ESO heyeti tören sonrası Sarıcakaya Kaymakamı Muhammed Taha Canpolat ve İlçe Milli eğitim Müdürü Ahmet Yazar’ı ziyaret etti.

Yeni Yılınız Kutlu Olsun

Yeni yılın size ve sevdiklerinize sağlık ve mutluluk getirmesi temenni eder, iyi yıllar dileriz.

Üniversite Sanayi İş Birliğinin Çarpan Etkisi ve Sanayi Destek Mekanizmaları Programı

TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu ve ARİNKOM TTO iş birliğinde, Eskişehir Sanayi Odası ESO TV’de canlı yayınlanacak Ar-Ge ve İnovasyon Gündemi Programında 24.12.2020 Perşembe günü (bugün) Saat 11.00'da Hisarlar A.Ş. –Mahindra Grup Destek ve Teşvikler Yöneticisi Dilek CANDÜZ ile ETTOM Teknoloji A.Ş. Müdürü Öğr. Gör. Halil İbrahim ÖZER, “Üniversite Sanayi İş Birliğinin Çarpan Etkisi ve Sanayi Destek Mekanizmaları” hakkında değerlendirmelerde bulunacak. ARİNKOM TTO'dan Dr. Orkun BAŞKAN’ın moderatörlüğünü üstlendiği programı ESO Haber Youtube ve Facebook sayfalarından Canlı olarak izleyebilirsiniz.

Yayın Linkleri: https://bit.ly/2W2SCIC veya https://www.facebook.com/esohaber

TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu 2020 Yılı Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu 2020 Yılı Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu 2020 yılı Genel Kurul Toplantısı 15 Aralık 2020 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Girişimcilerin yoğun ilgi gösterdiği ve ana temasının “Girişimcilikte Mentorlük Kavramı ve Önemi” olan genel kurul toplantısında, Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu’nun üzerinde yoğunlaştığı  “Girişimcilik Sürecinde Mentorlük” kavramı da ağırlıklı olarak değerlendirildi. 

Covid-19 Pandemisi sebebiyle, bu sene çevrimiçi olarak gerçekleştirilen TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu 2020 Yılı Genel Kurul Toplantısı’nın açılışında konuşan İcra Komitesi Başkanı Bora Mehmet OSMALI, kurulun çalışmaları ve 2020 yılından gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında değerlendirmelerde bulundu. Başkan OSMALI’nın yaptığı değerlendirmelerden sonra 2020 yılı faaliyetleri, kurul üyeleri ile paylaşıldı. Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erhan EROĞLU’nun “Girişimcilikte Başarı Kılavuzu” konulu sunuşu, kurul üyeleri tarafından takip edildi.

Genel kurulda ARİNKOM TTO’dan Öğr. Gör. Dr. Orkun BAŞKAN ve ETTOM Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Şahin COŞKUN “Girişimcilikte Mentorlük Kavramı ve Önemi” başlıklı sunumlarını gerçekleştirdiler.

Sunumun ardından, yürütücülüğünü ETTOM ve ARİNKOM’un yaptığı, BİGG Programının ikinci aşamasında mentorlük konusunda, TOBB Eskişehir GGK ile yapılacak iş birlikleri değerlendirilerek, programın içerisinde yer alan girişimcilere, TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu tarafından mentorlük desteği verilmesine karar verildi.

TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu ve TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu Arasında Tanışma ve İş Birliği Toplantısı Gerçekleştirildi

TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu ve TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu arasında tanışma ve iş birliği toplantısı gerçekleştirildi. Önümüzdeki dönem gerçekleştirilecek ortak çalışmalar iş birliği fırsatları değerlendirildi. Nazik davetleri için TOBB İstanbul Genç Girişimciler Kurulu üyelerine teşekkürlerimizi sunuyoruz.

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Kutlu Olsun

Tüm insanlığın ortak değeri, çağdaş dünyanın ortak paydası olan İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin, 10 Aralık 1948 tarihinde Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından kabul edilmesiyle, 10 Aralık günü tüm dünyada Dünya İnsan Hakları Günü olarak kutlanmaktadır. #10AralıkDünyaİnsanHaklarıGünü’nün ve takip eden hafta içerisinde kutlanan İnsan Hakları Haftası’nın tüm insanlığa, milletimize; barış, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyor, tüm vatandaşlarımızın bu özel gününü en içten dileklerimle kutluyoruz.

TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu

Eskişehir Ar-Ge ve İnovasyon Potansiyeli ve Fırsat Alanları

Ar-Ge ve İnovasyon Gündemi

TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu öncülüğünde düzenlenen "Ar-Ge ve İnovasyon Gündemi Programı" nın bu haftaki konukları Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ETTOM Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Sayın Şahin ÇOŞKUN ve ARİNKOM TTO Yöneticisi Sayın Hakan DAĞ olacak. Moderatörlüğünü ARİNKOM TTO 'dan Orkun BAŞKAN'ın yapacağı “Eskişehir Ar-Ge ve İnovasyon Potansiyeli ve Fırsat Alanları” başlıklı webinarı, 10 Aralık 2020 Perşembe günü (bugün) Saat 11.00'da https://bit.ly/2W2SCIC https://www.facebook.com/esohaber linklerinden canlı olarak izleyebilirsiniz.

TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu

TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu 112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası Mesajı

Koronavirüs salgın döneminde gece gündüz demeden, 24 saat kesintisiz sağlık hizmeti veren tüm 112 Acil Sağlık Hizmeti çalışanlarımızın 1-7 Aralık 112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası’nı kutluyoruz.

#112acilsağlıkhizmetlerihaftası

TOBB Eskişehir Genç Girişimciler İcra Kurulu Aralık Ayı Toplantısı Gerçekleştirildi

TOBB Eskişehir Genç Girişimciler İcra Kurulu Aralık ayı toplantısı gerçekleştirildi.

TOBB Eskişehir Genç Girişimciler İcra Kurulu Aralık ayı olağan toplantısı, kurul üyelerinin katılımı ile online olarak gerçekleştirildi. Toplantıda Aralık ayı içerisinde gerçekleştirilecek faaliyetler hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

Girişimcilik Sözlüğü V.2 Yayında!

Girişimcilik Sözlüğü V.2 Yayında!

2016 yılında ARİNKOM TTO yayını olarak çıkarılan “Girişimcilik Sözlüğü” bu alanda ülkemizdeki ilk çalışmalardan biri olmuştur.

Bu sözlükle girişimcilik alanında yaygın olarak kullanılan kavram ve terimlerin belirlenmesi ve girişimcilik yolculuğuna çıkmış kişilerin bu terimleri en kolay ve anlaşılır biçimde öğrenebilmeleri amaçlanmıştır. Bu amaç doğrultusunda literatür taramaları yapılmış, girişimcilik alanındaki kitaplar incelenmiş, girişimciler arasında kullanılan dil gözlenmiş ve en temel girişimcilik terimleri belirlenmiştir.

İlk olarak 2016 yılında yayınlanan “Girişimcilik Sözlüğü” dört yıl sonra yeni eklenen terimler ve açıklamalarla zenginleştirilerek “Girişimcilik Sözlüğü V.2” olarak güncellenmiştir. Güncellenen yayına aşağıda linkten ulaşabilirsiniz.

https://arinkom.anadolu.edu.tr/public/site/uploads/8c4aa85a2425e8323cb7829c86fe6de0.pdf

TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu Dünya Kadın Girişimcilik Günü Mesajı

Girişimci ruhuyla üreten ve tüm girişimci adaylarının önlerindeki en önemli rol model olan TOBB Eskişehir Kadın Girişimciler Kurulu başta olmak üzere ülkemizdeki tüm kadın girişimcilerin Dünya Kadın Girişimcilik Günü'nü kutluyoruz.

BİGG TEAM Program Başvuruları Devam Ediyor!

Teknolojik ve yenilikçi iş fikirlerine TÜBİTAK'tan 200.000 TL hibe imkanı sağlayan BİGG TEAM programı başvuruları devam ediyor!

TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu'nun da desteklediği #BiggTEAM programının son başvuru tarihi 23 Kasım 2020 Pazartesi. Siz de geç kalmadan başvurunuzu tamamlayın, ihtiyacınız olan desteğe #BiggTEAM ile sahip olun.

Ayrıntılı Bilgi ve Başvuru: https://bigg.team/

TOBB Eskişehir GGK, ARİNKOM ve ETTOM İş Birliği Toplantısı Gerçekleştirildi

TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu, ARİNKOM ve ETTOM arasında İş Birliği toplantısı gerçekleştirildi.

16 Kasım Pazartesi günü TOBB Eskişehir Genç Girişimciler İcra Kurulu Üyeleri, ARİNKOM ve ETTOM yetkililerinin katılımıyla, online ortamda "TOBB Eskişehir GGK, ARİNKOM ve ETTOM  İş Birliği Toplantısı" gerçekleştirildi. Toplantıda, yürütücülüğünü ARİNKOM ve ETTOM'un yaptığı BİGG TEAM programı ile ilgili komite üyelerine bilgilendirme yapıldı. Toplantıda ayrıca Eskişehir'in Girişimcilik Ekosistemine katkı sağlayacak projeler ve geliştirilebilecek yeni iş birlikleri hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Toplantıya katılan ve bizlere destek veren tüm ARİNKOM ve ETTOM çalışanlarına teşekkürlerimizi sunuyoruz.

TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu 

Güncel Girişimcilik Programları ve Yeni Fırsatlar

Ar-Ge ve İnovasyon Gündemi

Eskişehir Sanayi Odası ve TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu ortaklığında, ARİNKOM TTO destekleriyle ESO TV’de 12.11.2020 (yarın) Saat 11.00'da Negentra Yazılım Limited Şirketi - Kurucu / Proje Yöneticisi Gürcan Serbest ve ARİNKOM TTO Girişimcilik Koordinatörü Emre Akgümüş, “Güncel Girişimcilik Programları ve Yeni Fırsatlar” hakkında değerlendirmelerde bulunacak. Moderatörlüğünü ARİNKOM TTO Yönetici Yardımcısı Dr. Orkun BAŞKAN’ın üstleneceği programı ESO Haber Youtube ( https://bit.ly/2W2SCIC ) ve Facebook ( https://www.facebook.com/esohaber ) sayfalarından canlı olarak izleyebilirsiniz.

TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu

TOBB Eskişehir İcra Kurulu KAsım Ayı Toplantısı Gerçekleştirildi

TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu Kasım Ayı Olağan Toplantısını Gerçekleştirdi

TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu Kasım ayı olağan toplantısı, 10 Kasım 2020 Salı günü online olarak gerçekleştirildi.

Toplantıda önümüzdeki haftalarda hayata geçirilecek faaliyetler hakkında fikir alışverişi yapılarak görüş birliğine varıldı. Ayrıca kurulun önemli faaliyet alanlarından olan sosyal sorumluluk projelerini sürdürülebilir hale getirmek ve destek olmak amacıyla, LÖSEV Kurumlarla İletişim Uzmanı Sayın Büşra ŞAN tarafından kurul üyelerine LÖSEV bilgilendirme sunumu yapıldı. Sunumun ardından TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu ve LÖSEV - Lösemili Çocuklar Vakfı iş birliği ile yapılabilecek ortak çalışmalar masaya yatırıldı.

TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu Hatay’daki Orman Yangınlarına Kayıtsız Kalmadı

TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu Hatay’daki Orman Yangınlarına Kayıtsız Kalmadı

Doğaya ve yeşile verdiği değeri her fırsatta gösteren TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu, Hatay’da meydana gelen yangının ardından bölgeye her kurul üyesi adına 1er adet, toplamda 142 adet fidan bağışında bulundu. Ülkemizde ağaç ve orman sevgisini geliştirmeyi ve toplumda çevre konusunda farkındalığı artırmayı her zaman görev bilen TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu, Hatay'da orman yangınlarının ardından doğanın yeniden kendine gelmesi için her bir kurul üyesi adına fidan bağışında bulundu. TOBB Eskişehir Genç Girişimciler İcra Kurulu; “Kurul üyeleri adına bağışladığımız fidanlar ile bu cennet vatanı daha da güzelleştirmek için tüm kurumlarımızı bu seferberliğe katılmaya davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

#fidan #bağış #hatayiçinelele

Eskişehir’in Düşman İşgalinden Kurtuluş Yıl Dönümü Kutlu Olsun

İstiklal Mücadelemizin dönüm noktalarına yakından tanıklık eden Eskişehir’imizin düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü kutlu olsun. Bu toprakları bize yurt yapanları minnetle anıyoruz.

17 Ağustos 1999 Marmara Depreminde Hayatını Kaybeden Vatandaşlarımızı Rahmetle Anıyoruz

17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin 21. yıldönümünde, böyle bir acının ülkemizde ve dünyada bir daha yaşanmamasını temenni ediyor, yitirdiğimiz canlarımızı rahmetle anıyoruz.

TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Beraberli Günü Mesajı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik gününde vatanımıza, özgürlüklerimize ve demokrasimize sahip çıkan şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle anıyoruz. 15 Temmuz'da yapılanları hiçbir zaman unutmadık, unutmayacağız.  


Bora Mehmet OSMALI
TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı

Sıfırdan İhracat Nasıl Yapılır?

Sıfırdan İhracat Nasıl Yapılır?

Eskişehir Sanayi Odası'nın yürüttüğü Avrupa İşlmetmeler Ağı Projesi kapsamında, TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu destekleriyle 26 Haziran Cuma günü 10:00-12:00 saatlerinde “Sıfırdan İhracat Nasıl Yapılır?” başlıklı Webinar düzenlenecektir. Halihazırda henüz ihracat yapmamış ancak yapmayı düşünen ya da ihracata yeni başlamış firmalara yönelik gerçekleştirilecek webinarda, İhracata giriş, İhracat çeşitleri, İhracat belgelerinin hazırlanması, Gümrük işlemleri, İhracatta ödeme şekilleri ve riskler, Dış Ticarette Teslim Şekilleri konuları ele alınacaktır. Webinar, Dış Ticaret Uzmanı Şefik ERGÖNÜL tarafından verilecektir. Program online olarak Zoom programı üzerinden yapılacak olup ücretsizdir. Webinara, https://us02web.zoom.us/j/83546459490 linkini tıklayarak ya da Webinar ID: 835 4645 9490 kullanarak katılım sağlayabilirsiniz.

Webinar öncesi değinilmesini istediğiniz konular ve sormak istediğiniz soruları, 24 Haziran Çarşamba günü saat 17:00’a kadar cemil.dalkilic@eso.org.tr adresine mail olarak iletebilirsiniz.

TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu

Ekonomi Sohbetlerinin Bugünkü Konukları Eray GÖNENLİ, Yalçın KOZANLI ve Gamze KARA!

Ekonomi Sohbetleri'de bugün!

18 Haziran 2020 Perşembe Saat 12.00

Eskişehir Sanayi Odası ESOTV'de 18 Haziran 2020 Saat 12.00'da Eskişehir Genç Girişimciler Kurulunun katkılarıyla Eray Gönenli, Yalçın Kozanlı ve Gamze Kara Mağden "Covid-19 Dönemi, Sürdürülebilir Girişimcilik ve Fırsatlar” hakkında bilgi verecek. ARİNKOM TTO Teknoloji Transferi Grup Yöneticisi Orkun Başkan’ın moderatörlüğünü üstlendiği programı ESO Haber Youtube (https://bit.ly/2W2SCIC) ve Facebook (https://www.facebook.com/esohaber) sayfalarından Canlı olarak izleyebilirsiniz.

Covid-19 Sonrası Girişimcilik Fırsatları!

Covid-19 Sonrası Girişimcilik Fırsatları

 

Eskişehir Sanayi Odası, TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu ve Habitat Derneği ortaklığında 19 Haziran Cuma günü saat 10:00’da Zoom Programı üzerinden “Covid-19 Sonrası Girişimcilik Fırsatları” konulu bir webinar düzenlenecektir.

Webinarda TOBB Genç Girişimciler Kurulu Üyesi ve Habitat Derneği Başkanı Sayın Sezai HAZIR, Alse Makine Kurucu Müdürü ve Girişimci Sedat KILIÇ ve San Francisco BIO Startup 2016 Mezunu Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nden Dr. Cafer YILDIRIM konuşmacı olarak yer alacaklar.

Covid-19 süreci sonrası beklenen girişimcilik fırsatlarının ele alınacağı webinara https://us02web.zoom.us/j/83794915348 linkini tıklayarak ya da Zoom Webinar ID: 837 9491 5348 kullanarak katılım sağlayabilirsiniz.

TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu

TOBB Çevrimiçi E-Ticaret Eğitimler Başlıyor!

TOBB Çevrimiçi E-Ticaret Eğitimler Başlıyor!

TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu olarak, KOBİ’lerin hızla dijitalleşen dünyaya ayak uydurmalarını ve rekabet güçlerini arttırmalarını sağlamak amacıyla TOBB Genç Girişimciler Kurulu tarafından video konferans üzerinden 16 Haziran Salı günü başlayacak Sertifikalı E-ticaret Eğitimlerine sizleri davet ediyoruz. Eğitimler 16 Haziran Salı, 23 Haziran Salı, 30 Haziran Salı ve 7 Temmuz Salı günü saat 14.00-16.00 aralığında gerçekleştirilecektir.

TOBB Kadın ve Genç Girişimci Kurullarına özel hazırlanan 5 haftalık konferans serisinde "Girişimciler için E-Ticaret: Teoriden Pratiğe" adı altında düzenlenecek program, değerli eğitimciler ve elektronik ticaret platformunun temsilcilerinin katılımı ile çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir. Programın %70'ine katılım gösteren katılımcılara elektronik katılım sertifikaları gönderilecektir.

E-Ticaret programına ek olarak yaşadığınız sıkıntılarda çözüm yolları olacağını düşündüğümüz bazı konuları (KGF, Alacak Sigortası, Sosyal Medya, Dijital Dönüşüm) içeren Girişimciler için Bilgilendirme Webinarı her hafta çevrimiçi olarak sizlerin karşısında olurken her hafta farklı bir konuğu ağırladığımız Girişimcilik Sohbetlerinin ise ilham verici niteliği ile dikkate değer olduğunu düşünüyoruz.

Sanal eğitimler tüm illerdeki Kadın ve Genç Girişimciler Kurullarının katılımına açık ve ücretsizdir. Programla ilgili tüm detaylar ve katılım başvurusu için http://webinar.tobb.org.tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu

Ekonomi Sohbetlerinin Bugünkü Konukları Fatih UĞURAL ve Emre TEMİZTAŞ

Ekonomi Sohbetleri/12 Haziran 2020 Cuma Saat 12.00

Eskişehir Sanayi Odası ESOTV'de 12 Haziran 2020 Cuma günü Saat 12.00'da Eskişehir Genç Girişimciler Kurulunun katkılarıyla Sayın Fatih Uğural ve Sayın Emre Temiztaş, "Emlak ve Tesis Yönetimi/Covid-19 Sonrası Yaşam Alanlarında Alınan Önlemler” hakkında bilgi verecek. Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Hasan Bakır’ın moderatörlüğünü üstlendiği programı ESO Haber Youtube ve Facebook sayfalarından Canlı olarak izleyebilirsiniz. https://bit.ly/2W2SCIC
https://www.facebook.com/esohaber

Ekonomi Sohbetlerinin Yarınki Konukları Çiğdem DEDEOĞLU ve Arda GENÇ

Eskişehir iş dünyasının görüşlerini ekranlara taşıyan EKONOMİ SOHBETLERİ, hafta içi her gün ESO Haber Youtube ve Facebook kanallarından yayınlarına TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu Üyeleri ile devam ediyor.

Eskişehir’in beğenisini kazanan Ekonomi Sohbetlerinde 11 Haziran Perşembe günü (yarın) saat 12:00'da "Covid-19 Sürecinde Dijital Pazarlama Devrimi" değerlendirilecek. Konuklar ise Eskişehir GGK İcra Komitesi Üyesi Çiğdem DEDEOĞLU ve ETO Genel Sekreter Yardımcısı Arda GENÇ olacak. Programın moderatörlüğünü ise Anadolu Üniversitesinden Dr. Öğretim Üyesi Sayın Feyza AĞLARGÖZ yapacak. Programı 11 Haziran Perşembe günü (yarın) saat 12:00'da Eso Haber Youtube (https://bit.ly/2W2SCIC) ve Facebook (https://www.facebook.com/esohaber) sayfalarından canlı olarak takip edebilirsiniz.

Ekonomi Sohbetlerinin Yarınki Konukları Umut RALLAS ve Fatih ALTINAY

Eskişehir iş dünyasının görüşlerini ekranlara taşıyan EKONOMİ SOHBETLERİ, hafta içi her gün ESO Haber Youtube ve Facebook kanallarından yayınlarına TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu Üyeleri ile devam ediyor.

Eskişehir’in beğenisini kazanan Ekonomi Sohbetlerinde 9 Haziran Salı günü (yarın) saat 12:00'da "Covid-19 Sürecinde Madencilik ve Yapı Malzemeleri" değerlendirilecek. Konuklar ise Eskişehir GGK İcra Komitesi Üyesi Umut RALLAS ve Altınaylar Yapı Genel Müdür Yardımcısı Fatih ALTINAY. Programı 9 Haziran Salı günü (yarın) saat 12:00'da Eso Haber Youtube (https://bit.ly/2W2SCIC) ve Facebook (https://www.facebook.com/esohaber) sayfalarından canlı olarak takip edebilirsiniz.

Ekonomi Sohbetlerinin Bu haftaki Konukları Atakan BAKILAN ve Serdar TEPE

Eskişehir iş dünyasının görüşlerini ekranlara taşıyan EKONOMİ SOHBETLERİ, hafta içi her gün ESO Haber Youtube ve Facebook kanallarından yayınlarına TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu Üyeleri ile devam ediyor.

Eskişehir’in beğenisini kazanan Ekonomi Sohbetlerinde bugün "İnşaat Sektöründeki Durum ve Güncel Gelişmeler" değerlendirilecek. Konuklar ise Eskişehir GGK İcra Komitesi Üyesi Atakan BAKILAN ve ESO Meclis Üyesi Serdar TEPE. Programı bugün saat 12:00'da Eso Haber Youtube (https://bit.ly/2W2SCIC) ve Facebook (https://www.facebook.com/esohaber) sayfalarından canlı olarak takip edebilirsiniz.

TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Bora Mehmet OSMALI Eskişehir Sanayi Odası Ekonomi Sohbetlerinin Konuğu Olacak

TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Bora Mehmet OSMALI Eskişehir Sanayi Odası Ekonomi Sohbetlerinin Konuğu Olacak

Eskişehir Sanayi Odası ESOTV'de 5 Haziran 2020 Cuma günü (yarın) Saat 12.00'da TOBB Eskişehir GGK Başkanı Sayın Bora Mehmet OSMALI ve 2009-2012 yılları arasında Eskişehir GGK Başkanlığı görevini yürütmüş olan Sayın Hakan KORKMAZ, “Sanayi – İş Fikirleri ve Girişimciliğin Tüyoları” hakkında bilgi verecek. Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet BAŞAR’ın moderatörlüğünü üstleneceği programı ESO Haber Youtube (https://bit.ly/2W2SCIC) ve Facebook (https://www.facebook.com/esohaber) sayfalarından canlı olarak takip edebilirsiniz.

Genç Girişimciler Yeni Etkinlik Takvimi Oluşturdu

Genç Girişimciler Yeni Etkinlik Takvimi Oluşturdu

Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu aylık olağan toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya İcra Kurulu Üyeleri ile birlikte ESO Başkanı Celalettin KESİKBAŞ ve ESO Genel Sekreter Yardımcısı Hakkı SARPKAYA da katılım sağladı.

Online gerçekleşen toplantıda kurulun çalışmaları ve projeler hakkında bilgi veren Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Bora Mehmet OSMALI, girişimcileri yakından ilgilendiren eğitim çalışmaları ile Ekonomi ve Girişimcilik Sohbetlerinin en kısa sürede başlayacağını vurguladı.

Ekonomik konuların yanı sıra sosyal sorumluluk projelerinin de değerlendirildiği istişare toplantısında, 6 Haziran 2020 Cumartesi günü “Sokak Hayvanları Besleme Organizasyonu”nun yapılacağı, etkinliğe genç girişimciler ile gönüllülerin katılacağı vurgulandı.

TOBB Eskişehir Genç Girişimciler İcra Komitesi Başkanı Bora Mehmet OSMALI, Eskişehir’i temsil etti 

TOBB Eskişehir Genç Girişimciler İcra Komitesi Başkanı Bora Mehmet OSMALI, Eskişehir’i temsil etti 


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İl Genç Girişimciler Kurulu İç Anadolu Bölge Toplantısı, video konferans aracılığıyla gerçekleştirildi. Toplantıda, Koronavirüs salgınına karşı alınan ekonomik önlemler, bölge illerinin gerçekleşen faaliyetleri ve projeler ele alındı.


Toplantıya katılan Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Bora Mehmet OSMALI, Eskişehirli genç girişimcilerin çalışmaları hakkında bilgi verdi. 
Covit-19 salgı ile birlikte iş modellerinde ve iş yapış şekillerinde değişimin kaçınılmaz olduğuna vurgu yapan OSMALI; “Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu olarak geleceği bu şekilde kurgulayacağız ve buna göre projeler üreteceğiz. Yeni sisteme daha hızlı adapte olacağımızı düşünüyorum. Diğer yandan şehrimizdeki girişimcilik ekositeminin gelişmesi içinde çalışmalarımızı hızlandıracağız” dedi.

Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı

Nice bayramlarda buluşacağız!

Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Bora Mehmet Osmalı, Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Osmalı mesajında şunları kaydetti;

“Bizler için büyük anlam taşıyan bir bayrama daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ancak bu bayram yan yana olmasak da biliyoruz ki bu günler de geçecek. Salgın yüzünden ayrılığımıza tebessüm ederek, birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz nice bayramlarda buluşacağız. Şehrimizin genç girişimcileri olarak Ramazan Bayramımızı en içten dileklerimizle kutlarız.“

 

Bora Mehmet OSMALI

Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu

İcra Komitesi Başkanı

Eskişehir GGK Katkıları ile En İyi İş Nedir?

ESOTV’de yeni program; En İyi İş Nedir?

20 Mayıs 2020 Çarşamba günü (Bugün) Saat 14.30’da. Prof. Dr. Sayın Erhan Eroğlu’nun sunumu ve Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu'nun katkıları ile Salgın Günlerinde; İş Yapmak, İşini Sevmek, En İyi İşi Bulmak, En İyi İşe Sahip Çıkmak ve daha çoğu canlı yayında konuşulacak. En İyi İş Nedir? yayınını  ESO Haber Youtube ve Facebook sayfalarından canlı olarak takip edebilirsiniz.

ESO Haber Youtube Sayfası: https://www.youtube.com/channel/UCZTuAebcdELFmWoLnXC-b7w

ESO Haber FAcebok Sayfası: https://www.facebook.com/esohaber/

Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu Kadir Gecesi Mesajı

Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu Kadir Gecesi nedeniyle bir mesaj yayınladı. Mesajda kurul üyeleri şunları kaydetti;


“Dayanışmanın daha da arttığı, 11 ayın sultanı Ramazan Ayı’nın son günlerine yaklaşırken, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ne kavuşmanın heyecanını ve sevincini yaşıyoruz. Böylesi bereketli bir gecede tüm dualarımız insanlığın huzuru, sağlık ve sıhhati, sıkıntıların son bulması, salgın nedeniyle geçirdiğimiz zor günlerin bitmesidir.

Kadir gecemiz mübarek olsun. 

 

TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu

Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu 19 Mayıs Mesajı;

101 YILLIK AZİM, ÖZVERİ VE ÇABAYI ONURLA TAŞIYORUZ!


“Bizler için 19 Mayıs 1919, hafızalarımızda sadece bir tarih değil, bir milletin yeniden doğuşu ve bağımsızlığımızın ifadesidir. Gazi Mustafa Atatürk’ün  “Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizlersiniz”  cümlesi ise kabul ettiğimiz bir görevdir. Bu görevi yerine getirirken ülkemizin hem bağımsızlığa hem de bugünkü kalkınma seviyesine taşıyan 101 yıllık azim, özveri ve çabayı onurla taşıyoruz.
    

Dünyanın çok ciddi bir değişim geçirdiği, tanımların yeniden yapılmaya başlandığı, sanayiden gıdaya, dijitalleşmeden finansa kadar her alandaki üretimin kabuk değiştireceği yeni günler bizleri bekliyor. Ancak biz hazırız. İçimizdeki girişimci ve azimli ruhta buna hazır. Çünkü Atamızın bizlere emanet ettiği bu ülke, cumhuriyetimiz ve halkımızın bize olan inancı, bizleri cesaretlendirmektedir. Zor yollardan zor günlerden geçtiğimizi biliyoruz. Ama “Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.” Bunu da biliyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklâl Savaşı şehitlerimizi ve gazilerimizi, rahmet ve minnetle yâd ederiz.”

 

TOBB Eskişehir Genç Girişimciler İcra Kurulu

Vali Çakacak, Eskişehirli Genç Girişimcileri Kabul Etti

Vali Özdemir Çakacak, Eskişehir Sanayi Odası (ESO) koordinasyonunda bulunan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesinde faaliyet gösteren Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Bora Mehmet Osmanlı ve beraberindeki kurul üyelerini makamında kabul etti.

Vali Çakacak, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, her zaman genç girişimcilerin yanında olduklarını ifade etti. Başkan Osmanlı’ya ve kurul üyelerine yeni görevlerinin hayırlı olmasını dileyen Vali Çakacak, “Eskişehir'in hem sanayisinin gelişmesine hem de istihdamının artmasına yönelik yapılan çalışmalara büyük önem veriyoruz. Bu manada, ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayan kurum ve kuruluşlarımız bizler için büyük önem arz etmektedir.” dedi.

Genç girişimcilerin ilimiz ve ülkemiz sanayi için çok önemli olduğunu belirten Vali Çakacak, “Değişen piyasa koşullarına hızlı uyum yetenekleri, işsizliğin azaltılması ile yeni iş alanlarının oluşmasına olanak sağlamaları ve ekonomiye dinamizm katmaları sebebiyle genç girişimcileri ilimiz ve ülkemiz ekonomisi için çok değerli buluyorum ve tüm imkânlarımızla onların yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyorum.” şeklinde konuştu.

Mart ayında yapılan seçimle göreve geldiklerini belirten Başkan Osmanlı,  ziyareti kabulden dolayı Vali Çakacak’a teşekkürlerini ileterek, genç girişimciler olarak yapmayı planladıkları projeler hakkında bilgi verdi.

Eskişehir'i girişimciliğin marka şehri haline getirmek için çalışmalar yürüttükleri kaydeden Başkan Osmanlı ise, üretimin daha kaliteli bir hale gelmesi için mesleki eğitimin önemine vurgu yaptı. Özellikle genç girişimcilerle bunu başarmak istediklerini bildiren Başkan Osmanlı, Genç Girişimciler Kurulunun ve TOBB Yönetim Kurulunun alacağı kararlara ışık tutan, genç girişimcilik konusunda genel politikalar geliştiren ve görüş oluşturulmasına katkıda bulunan bir kurul olmaya çalıştıklarını söyledi.

Genç Girişimcilere “İstihdam Seferberliği 2019” Açıklandı

Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi toplantısı Eskişehir Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi. Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Bora M. Osmalı’nın değerlendirme konuşmasıyla başlayan toplantıda, kurul üyeleri GGK seçimleri sonrası kurul olarak yapılabilecek işbirliklerini ve projeleri değerlendirdi.
ESO’da gerçekleştirilen toplantıda genç girişimcilere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın iş dünyasına yönelik yeni bir istihdam seferberliği çağrısında bulunduğunu ve bu çağrının ardından Hazine ve Maliye Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve TOBB tarafından yapılar çalışmalar sonucunda, yasal düzenlemenin de yürürlüğe girdiğini açıklandı.

"Burası Türkiye Burada İş Var" sloganıyla başlayan 2019 İstihdam Seferberliği kapsamında, iş dünyasına ve girişimcilere 8 farklı teşvik sunulduğunu açıklanan genç girişimcilere, seferberlik hakkında kapsamlı bilgi verildi.

Genç Girişimciler Geleceği ve Şirket Yönetimini Değerlendirdi

Eskişehir Sanayi Odası (ESO) ve Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu (GGK) tarafından düzenlenen Gelecek Stratejileri Toplantıları’nın ikincisi geçekleştirildi. ESO’da genç girişimciler ve sanayicilerle buluşan Ekonomist ve Köşe Yazarı Erkin Şahinöz “Dalgalı Piyasalarda Geleceği Öngörme ve Şirket Yönetimi” konusunda değerlendirmelerde bulundu. 
ESO Meclis Salonu’nda yoğun bir katılımla gerçekleştirilen toplantıya ESO Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Kesikbaş, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, ESO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fatih Düş, ESO Yönetim Kurulu Üyeleri, Eskişehir GGK Başkanı Bora M. Osmalı, Kurul Üyeleri ve sanayiciler katıldı.
Toplantının açılışında konuşan Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Bora M. Osmalı, “Dünya ekonomilerinin elinde artık tek bir reçete var; O da girişimci sayısını artırmak ve bu sayede istihdam oluşturmaktır.” diyerek şunları kaydetti:
“2009 yılında Türkiye genelinde girişimciliği özendirmek üzere, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde hayata geçirilen ve koordinatörlüğünü ESO’nun gerçekleştirdiği Eskişehir Genç Girişimciler Kurulumuz yeni İcra Kurulunu seçerek göreve başladı. Yeni atılımların dinamik fikirlerden geçtiğine inanıyorum. Öncelikle şehrimizin ve girişimciliğimizin gelişmesine katkı sunmak için birlikte ve beraberlik içerisinde çalışacağımızı ve projeler üreteceğimizi belirtmek isterim. Eminim ki büyüme, dünyaya açılma, markalaşma yolunda nice adımlar atacak çok sayıda genç girişimci arkadaşlarımız var. Biz birlikte büyüyeceğiz ve Eskişehir’imizin gelişimine katkı sunacağız.”

Eskişehirli Genç Girişimciler ESO’yu Ziyaret Etti

Eskişehir Genç Girişimciler İcra Kurulu Üyeleri, Eskişehir Sanayi Odası’nı ziyaret etti. ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya gelen genç girişimciler projelerini ve yeni dönemde yapacaklarını anlattı. 
Ziyarette konuşan ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Eskişehir’de birlik ve beraberliğe ama en çokta kardeşlik duygusuna ihtiyacımız var. Bunları sağlayabilirsek şehrimizi daha ileri taşımak için hiçbir neden yok. Sizlerden bu noktada adımlar atmanızı bekliyoruz” dedi.
Eskişehir Genç Girişimciler Kurulunun bir süre önce gerçekleştirdiği seçimlerde İcra Kurulunu, başkan ve başkan yardımcısını belirlediğinden bahseden Kesikbaş, “Yeni dönemde genç girişimcilerimiz güzel işler yapacağına inancımız tam. Koordinatör Oda olarak her zaman yanınızdayız” diye konuştu. 
Değer üreteceğiz;
Genç Girişimciler Kurullarının 2009 yılında Türkiye genelinde girişimciliği özendirmek üzere, 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde hayata geçirildiğini belirten Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Bora M. Osmalı, “Sanayi Odamız, Ticaret Odamız ve Ticaret Borsamızın üyelerinden oluşan genç girişimci arkadaşlarımızla kurulumuzu oluşturduk. Çok kısa süre önce gerçekleştirdiğimiz seçimlerde İcra Komitemizi belirledik ve zaman kaybetmeden çalışmalara başladık. Hedefimiz şehrimizin ve girişimciliğimizin gelişmesine katkı sunmak ayrıca birlik ve beraberlik içerisinde çalışacağımız ve projeler üreteceğimiz bir ortam oluşturmak. Kurulumuzdaki arkadaşlarımızın hepsi alanlarında başarılı isimler. Şehrimiz için değer üretme gayretinde olacağız” dedi.

Eskişehirli Genç Girişimciler Yeni Başkanını Seçti

Eskişehir Sanayi Odası (ESO) koordinasyonunda bulunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu (GGK) icra komitesi seçimleri sonrası Bora M. Osmalı başkanlık görevine seçildi. Seçime katılan kurul üyelerinin tamamının oyunu alan Bora M. Osmalı’nın yardımcılığına ise İlhan Köksal seçildi.


Eskişehir Sanayi Odası’nda yapılan Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu Başkanlık seçimi sonrası konuşan ve yeni yönetime başarı dileklerini ileten ESO Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Seçilmiş insanlar olarak şehrimizi şuan bulunduğu durumdan daha yukarı taşımak gibi bir görev omuzlarımızın üzerinde duruyor. Üretimin, ihracatın ve olmazsa olmaz mesleki eğitimin en çok zorunlu olduğu bugünlerde gençlerimizle ve özellikle de genç girişimcilerimizle bunu başarmak zorundayız. Eskişehir gözbebeğimiz ve vakit kaybedecek zamanları geçtik. Eskişehir’i girişimciliğin marka şehri haline birlikte getireceğiz” dedi. 

Eskişehir Genç Girişimciler İcra Komitesi ise şu isimlerden oluşmakta; 
Başkan Bora Mehmet Osmalı, Başkan Yardımcısı İlhan Köksal, İcra Komitesi Üyeleri Atakan Bakılan, Barışcan Öztürk, Çiğdem Dedeoğlu, Elif Yesiltepe, Eray Gönenli, Fatih Uğural, Fikret Aşcıoğlu, Gürhan Albayrak, M.Egemen Yatır, Pınar Cengiz, Polat Sönmez, Süleyman Doruk Bayar, Umut Rallas, Yasin Kumaş ve Yusuf Melih Turan.