( 0222 ) 236 03 60

Vali Çakacak, Eskişehirli Genç Girişimcileri Kabul Etti

Vali Özdemir Çakacak, Eskişehir Sanayi Odası (ESO) koordinasyonunda bulunan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesinde faaliyet gösteren Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Bora Mehmet Osmanlı ve beraberindeki kurul üyelerini makamında kabul etti.

Vali Çakacak, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, her zaman genç girişimcilerin yanında olduklarını ifade etti. Başkan Osmanlı’ya ve kurul üyelerine yeni görevlerinin hayırlı olmasını dileyen Vali Çakacak, “Eskişehir'in hem sanayisinin gelişmesine hem de istihdamının artmasına yönelik yapılan çalışmalara büyük önem veriyoruz. Bu manada, ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayan kurum ve kuruluşlarımız bizler için büyük önem arz etmektedir.” dedi.

Genç girişimcilerin ilimiz ve ülkemiz sanayi için çok önemli olduğunu belirten Vali Çakacak, “Değişen piyasa koşullarına hızlı uyum yetenekleri, işsizliğin azaltılması ile yeni iş alanlarının oluşmasına olanak sağlamaları ve ekonomiye dinamizm katmaları sebebiyle genç girişimcileri ilimiz ve ülkemiz ekonomisi için çok değerli buluyorum ve tüm imkânlarımızla onların yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyorum.” şeklinde konuştu.

Mart ayında yapılan seçimle göreve geldiklerini belirten Başkan Osmanlı,  ziyareti kabulden dolayı Vali Çakacak’a teşekkürlerini ileterek, genç girişimciler olarak yapmayı planladıkları projeler hakkında bilgi verdi.

Eskişehir'i girişimciliğin marka şehri haline getirmek için çalışmalar yürüttükleri kaydeden Başkan Osmanlı ise, üretimin daha kaliteli bir hale gelmesi için mesleki eğitimin önemine vurgu yaptı. Özellikle genç girişimcilerle bunu başarmak istediklerini bildiren Başkan Osmanlı, Genç Girişimciler Kurulunun ve TOBB Yönetim Kurulunun alacağı kararlara ışık tutan, genç girişimcilik konusunda genel politikalar geliştiren ve görüş oluşturulmasına katkıda bulunan bir kurul olmaya çalıştıklarını söyledi.

Genç Girişimcilere “İstihdam Seferberliği 2019” Açıklandı

Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi toplantısı Eskişehir Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi. Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Bora M. Osmalı’nın değerlendirme konuşmasıyla başlayan toplantıda, kurul üyeleri GGK seçimleri sonrası kurul olarak yapılabilecek işbirliklerini ve projeleri değerlendirdi.
ESO’da gerçekleştirilen toplantıda genç girişimcilere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın iş dünyasına yönelik yeni bir istihdam seferberliği çağrısında bulunduğunu ve bu çağrının ardından Hazine ve Maliye Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve TOBB tarafından yapılar çalışmalar sonucunda, yasal düzenlemenin de yürürlüğe girdiğini açıklandı.

"Burası Türkiye Burada İş Var" sloganıyla başlayan 2019 İstihdam Seferberliği kapsamında, iş dünyasına ve girişimcilere 8 farklı teşvik sunulduğunu açıklanan genç girişimcilere, seferberlik hakkında kapsamlı bilgi verildi.

Genç Girişimciler Geleceği ve Şirket Yönetimini Değerlendirdi

Eskişehir Sanayi Odası (ESO) ve Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu (GGK) tarafından düzenlenen Gelecek Stratejileri Toplantıları’nın ikincisi geçekleştirildi. ESO’da genç girişimciler ve sanayicilerle buluşan Ekonomist ve Köşe Yazarı Erkin Şahinöz “Dalgalı Piyasalarda Geleceği Öngörme ve Şirket Yönetimi” konusunda değerlendirmelerde bulundu. 
ESO Meclis Salonu’nda yoğun bir katılımla gerçekleştirilen toplantıya ESO Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Kesikbaş, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, ESO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fatih Düş, ESO Yönetim Kurulu Üyeleri, Eskişehir GGK Başkanı Bora M. Osmalı, Kurul Üyeleri ve sanayiciler katıldı.
Toplantının açılışında konuşan Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Bora M. Osmalı, “Dünya ekonomilerinin elinde artık tek bir reçete var; O da girişimci sayısını artırmak ve bu sayede istihdam oluşturmaktır.” diyerek şunları kaydetti:
“2009 yılında Türkiye genelinde girişimciliği özendirmek üzere, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde hayata geçirilen ve koordinatörlüğünü ESO’nun gerçekleştirdiği Eskişehir Genç Girişimciler Kurulumuz yeni İcra Kurulunu seçerek göreve başladı. Yeni atılımların dinamik fikirlerden geçtiğine inanıyorum. Öncelikle şehrimizin ve girişimciliğimizin gelişmesine katkı sunmak için birlikte ve beraberlik içerisinde çalışacağımızı ve projeler üreteceğimizi belirtmek isterim. Eminim ki büyüme, dünyaya açılma, markalaşma yolunda nice adımlar atacak çok sayıda genç girişimci arkadaşlarımız var. Biz birlikte büyüyeceğiz ve Eskişehir’imizin gelişimine katkı sunacağız.”

Eskişehirli Genç Girişimciler ESO’yu Ziyaret Etti

Eskişehir Genç Girişimciler İcra Kurulu Üyeleri, Eskişehir Sanayi Odası’nı ziyaret etti. ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya gelen genç girişimciler projelerini ve yeni dönemde yapacaklarını anlattı. 
Ziyarette konuşan ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Eskişehir’de birlik ve beraberliğe ama en çokta kardeşlik duygusuna ihtiyacımız var. Bunları sağlayabilirsek şehrimizi daha ileri taşımak için hiçbir neden yok. Sizlerden bu noktada adımlar atmanızı bekliyoruz” dedi.
Eskişehir Genç Girişimciler Kurulunun bir süre önce gerçekleştirdiği seçimlerde İcra Kurulunu, başkan ve başkan yardımcısını belirlediğinden bahseden Kesikbaş, “Yeni dönemde genç girişimcilerimiz güzel işler yapacağına inancımız tam. Koordinatör Oda olarak her zaman yanınızdayız” diye konuştu. 
Değer üreteceğiz;
Genç Girişimciler Kurullarının 2009 yılında Türkiye genelinde girişimciliği özendirmek üzere, 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde hayata geçirildiğini belirten Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Bora M. Osmalı, “Sanayi Odamız, Ticaret Odamız ve Ticaret Borsamızın üyelerinden oluşan genç girişimci arkadaşlarımızla kurulumuzu oluşturduk. Çok kısa süre önce gerçekleştirdiğimiz seçimlerde İcra Komitemizi belirledik ve zaman kaybetmeden çalışmalara başladık. Hedefimiz şehrimizin ve girişimciliğimizin gelişmesine katkı sunmak ayrıca birlik ve beraberlik içerisinde çalışacağımız ve projeler üreteceğimiz bir ortam oluşturmak. Kurulumuzdaki arkadaşlarımızın hepsi alanlarında başarılı isimler. Şehrimiz için değer üretme gayretinde olacağız” dedi.

Eskişehirli Genç Girişimciler Yeni Başkanını Seçti

Eskişehir Sanayi Odası (ESO) koordinasyonunda bulunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu (GGK) icra komitesi seçimleri sonrası Bora M. Osmalı başkanlık görevine seçildi. Seçime katılan kurul üyelerinin tamamının oyunu alan Bora M. Osmalı’nın yardımcılığına ise İlhan Köksal seçildi.


Eskişehir Sanayi Odası’nda yapılan Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu Başkanlık seçimi sonrası konuşan ve yeni yönetime başarı dileklerini ileten ESO Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Seçilmiş insanlar olarak şehrimizi şuan bulunduğu durumdan daha yukarı taşımak gibi bir görev omuzlarımızın üzerinde duruyor. Üretimin, ihracatın ve olmazsa olmaz mesleki eğitimin en çok zorunlu olduğu bugünlerde gençlerimizle ve özellikle de genç girişimcilerimizle bunu başarmak zorundayız. Eskişehir gözbebeğimiz ve vakit kaybedecek zamanları geçtik. Eskişehir’i girişimciliğin marka şehri haline birlikte getireceğiz” dedi. 

Eskişehir Genç Girişimciler İcra Komitesi ise şu isimlerden oluşmakta; 
Başkan Bora Mehmet Osmalı, Başkan Yardımcısı İlhan Köksal, İcra Komitesi Üyeleri Atakan Bakılan, Barışcan Öztürk, Çiğdem Dedeoğlu, Elif Yesiltepe, Eray Gönenli, Fatih Uğural, Fikret Aşcıoğlu, Gürhan Albayrak, M.Egemen Yatır, Pınar Cengiz, Polat Sönmez, Süleyman Doruk Bayar, Umut Rallas, Yasin Kumaş ve Yusuf Melih Turan.