(0222 ) 236 03 60Direk hat

Faaliyetlerimiz
"Liseli Gençler Girişimci Oluyor"
projesiz mentör eğitimi yapıldı.

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Eskişehir Sanayi Odası,Genç Başarı Eğitim Vakfı ve TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu işbirliğinde, Eskişehir’de yaklaşık 30 okulda uygulanacak program kapsamında görev alacak mentörlerimizin eğitimleri bugün tamamlandı.

"Liseli Gençler Girişimci Oluyor" proje çalışmaları başladı!

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Eskişehir Sanayi Odası, Genç Başarı Eğitim Vakfı ve TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu işbirliğinde, Eskişehir’de yaklaşık 30 lisede uygulanacak program kapsamında gençlerin kendi şirketlerini kurmaları, Uygulamalı Girişimcilik Programı ile gönüllü genç girişimcilerden girişimciliği ve üretimi öğrenmeleri ve bu sayede Eskişehir Girişimcilik Ekosistemine dahil edilmesi amaçlanmaktadır. Proje, okullarda kurulacak şirketlerden sorumlu öğretmenlerimizin eğitimiyle başladı.

TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu, Gaziantep Ticaret Odası ve Gaziantep Genç Girişimciler Kurulu'nu ziyaret etti.

TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu başkanı Egemen TEMİZSOY ve icra kurulu üyeleri, Gaziantep Ticaret Odası'nı ziyaret etti. Ziyarette Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Settar KONUKOĞLU ile gerçekleştirilen toplantının ardından TOBB Gaziantep Genç Girişimciler Kurulu ile birlikte yapılacak projeler hakkında bilgi alışverişi yapıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine bağlı Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Egemen Temizsoy ve kurul üyeleri, Eskişehir Valisi Azmi Çelik’i makamında ziyaret etti.

TGeleceğin teminatı olan gençlere her türlü desteğin verilmesi isteyen Vali Çelik, nazik ziyaretten duyduğu memnuniyeti aktardı. Gençlerden ileriye dönük çok güzel fikirler çıktığını aktaran Vali Çelik, “Sizlerden çıkan parlak fikirler bizler için önemli. Eskişehir; hem sanayi, hem ticaret, hem de akademik anlamda önemli bir cazibe merkezi. Piyasalar ne kadar canlı olursa, üretimden gelen hareketlilik o kadar fazla oluyor. Yurt dışından gelerek ülkemizde yatırım yapan firmalar; akademik başarısı olan, araştırma kabiliyeti yüksek, kendini geliştiren girişimci gençleri işe alıyor. Buda gösteriyor ki, geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz kendilerini çok iyi yetiştirmelidir” dedi.
Gençlerin sosyal farkındalık yaratacak faaliyetlere de özen göstermesini dileyen Vali Çelik, “Ticari, sanayi ve önemli iş hayatlarınızın yanı sıra toplumu yakından ilgilendiren faaliyetlerin içerisinde olmanız bizim için önemlidir. İnsanlarımızın kendine sunulan imkanlardan yararlanması, genç arkadaşlarımızın da bu imkanlara destek vermesi toplumsal bir birliktelik oluşturur” diye konuştu.
Eskişehir Sanayi Odası Koordinatörlüğünde 2009 yılından beri faaliyet gösterdiklerini belirten Başkan Temizsoy, Kurulun Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine bağlı olduğunu kaydetti. Kurul üyelerini Vali Çelik’e tek tek tanıştıran Başkan Temizsoy, 135 kişilik üye sayısı olan Birliğin yönetim kurulunu ise 13 kişiden oluşturduklarını söyledi. Ülkemizde girişimci fikirlerin gelişmesi ve gençlerin bu güzel düşüncelerini hayata geçirmesi için çeşitli çalışmalar yaptıklarını dile getiren Başkan Temizsoy, Liselerde okuyan genç girişimcileri ortaya çıkarmak için Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa projeler geliştirdiklerini sözlerine ekledi.
Ülkemizdeki kan ihtiyacının giderek arttığını bildiren Başkan Temizsoy, “Kan bağışına dikkat çekmek için Eskişehir Türk Kızılay’ı Şubesi ile ortak çalışmalarımız var. Farkındalık yaratacak çeşitli projelerin üzerinde çalışmalar yapıyoruz. “Hayat Kurtar Yaşamları Değiştir” sloganı ile insanlarımızı kan bağışına davet ediyoruz” ifadelerini kullandı..

TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu olarak Gelecek İçin Girişimci, Girişimci İçin Gelecek (GİG2016) temasıyla düzenlediğimiz Ödül Törenimiz tamamlandı

TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu'nun gelenekselleşen Ödül Töreni bu yıl 28.04.2016 tarihinde Odunpazarı Hasan Polatkan Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. 4 farklı kategoride toplam 9 girişim ve girişimci ödüllendirildi. Ödül Törenimize katılıp bizleri yalnız bırakmayan Eskişehir Sanayi Odası, Eskişehir Ticaret Odası, Eskişehir Ticaret Borsası, Anadolu Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (ARİNKOM) ve ESOGU Teknoloji Transfer Ofisi (ETTOM) yetkililerine teşekkür eder, ödül alan girişimcilerimizi tebrik ederiz.

TBMM Ziyaretimiz

Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu olarak #Gig2016 Ödül Törenimizin davetiyelerini Eskişehir milletvekillerimize takdim etmek için TBMM'deyiz. Ak Parti Eskişehir Milletvekili sayın Harun KARACAN'a davetiyemizi takdim ettik..
>> PARAMI YÖNETEBİLİYORUM ETKİNLİĞİ

Paramı Yönetebiliyorum Projesi, T.C. Kalkınma Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı, Visa Europe ve Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği’nin ortaklığında, gençler, yetişkinler ve girişimciler arasında finansal bilinci geliştirerek sürdürülebilir kalkınmaya katkı sağlamak amacıyla hazırlamıştır. Projenin hedefi, kademeli olarak toplumda 15-35 yaş diliminde tüm gençlere erişecek yaygın eğitim programları hazırlamak ve bunları hayata geçirmektir. Proje kapsamındaki gönüllü eğitmenlerin yaygın eğitim modeli ile yürüttüğü etkinlikler Türkiye genelinde devam etmektedir.

Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu olarak üyelerimizin başarılı yatırım yapma, kısa ve uzun vadeli finansal bütçe hazırlama, hatta temel ekonomik ve finansal terminolojiye hâkim olma konusunda farkındalık kazanmalarını sağlamak ve sürdürülebilir kalkınma sürecine katkıda bulunmaları amacıyla Paramı Yönetebiliyorum eğitimi düzenlenecektir. Eğitim tarih ve yeri aşağıda belirtilmiştir. Bilgilerinize sunarız.

Paramı Yönetebiliyorum Eğitimi
Yer: Eskişehir Ticaret Odası Meclis Salonu
Tarih: 17.04.2015
Saat: 18:00-20:00(2 Oturum)


>> "Tüketici Dostu Girişimcilik"

TOBB Eskişehir Genç Girişimciler İcra Kurulu üyeleri, T.C Ulusal Ajansı tarafından planlanan Genç Tüketici Hakları Zirvesi'nde "Tüketici Dostu Girişimcilik" temasıyla oluşturulan masalarda mentörlük görevi üstlendi.


>> "G3 Forum"

Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu olarak icra kurulu üyelerimiz, lise ve üniversiteli girişimcilerimizle G3 Forum'a katılmak için Kayseri'deyiz.


>> " Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu İstanbul İşbirliği Ziyaretleri"

TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu, yeni işbirlikleri geliştirmek ve Türkiye’nin önde gelen girişimcileriyle çeşitli projeler üretmek için İstanbul ‘da bir dizi kuruma ziyarette bulundu. Toplam 2 gün süren ziyarette İstanbul Genç Girişimciler İcra Kurulu, Boğaziçi Üniversitesi Business Angels (BUBA), Uluslararası Girişimcilik Merkezi ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı İstanbul Ofisi ziyaret edildi. Yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi alındı. Eskişehir GGK olarak ortak olabileceğimiz ve Eskişehir yerelinde yürütebileceğimiz çalışmalar ile alakalı mutabakat sağlandı. Ayrıca Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği onursal başkanı ve TOBB Genç Girişimciler Üst Kurul üyesi Sezai HAZIR ile “Girişimcilik ve İnovasyon” konulu toplantı gerçekleştirildi. Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu’nun çalışmalarını ilgiyle takip ettiğini belirten Sezai HAZIR; “Girişimci ve Girişimcilik Ekosistemi açısından Eskişehir çok güçlü bir şehir. Bu güce katkı sağlayacak her türlü projeye destek olamaya hazırım” diyerek, Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu’na bundan sonraki çalışmalarında başarı dileklerini iletti.


>> " Üret Eskişehir Fikir Kampı"

Osmangazi Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ve Girişimcilik Klubü'nün ortaklaşa yaptığı "Üret Eskişehir Fikir Kampı"nda; TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Egemen Temizsoy, KOSGEB İl Müdürü Seraceddin Özcan ve kurul üyeleri Alper Özsoy ile Yasin Becer jüri üyesi olarak, 3 günün sonunda ortaya çıkan projeleri değerlendirdi.

>> " Proje Tabanlı Staj Programı"

Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Egemen Temizsoy, ARİNKOM ve Anadolu Üniversitesi’nin ortaklaşa yaptığı proje tabanlı staj programı, Üniversite-Sektor İşbirliklerinde İlk Adım 2014 Projeleri Sertifika Töreni’ne katılım sağladı.

>> " Eskişehirli Genç Girişimciler Türkiye'ye Örnek Oldu"

Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu Türkiye’ye örnek gösterildi. Global Girişimcilik Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikte konuşan TOBB Genç Girişimciler Kurulu Üst Kurul Üyesi Sezai Hazır, “Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu gerçekleştirdiği projeler ve etkinliklerle öne çıkıyor. Eskişehir diğer illerimize örnek olmaktadır. Kendilerini kutluyoruz” dedi. İstanbul’da düzenlenen ve 1500’e yakın genç girişimcinin katıldığı Girişimcilik Formunda Eskişehir Genç Girişimcilerin başarılı çalışmalara imza attığını söyleyen Sezai Hazır, Eskişehir’de girişimcilik konusunda önemli potansiyel olduğunu da yorumladı. Söz konusu etkinlikte Uluslararası Girişimcilik Merkezi tarafından hayata geçirilen ve yeni girişimcilerin ülkemize kazandırılmasını amaçlayan protokolü Eskişehir adına imzaladıklarını ifade eden ve protokolü imzalayan Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Güven Erdoğan, protokol ile Eskişehir’deki girişimcilere 5 yıl boyunca yoğun eğitim faaliyetleri verileceğinin bilgisini verdi. Uluslararası Girişimcilik Merkezi’nin Kalkınma Bakanlığından Birleşmiş Milletlere, TOBB‘dan Microsoft’a kadar birçok kurum ve kuruluşun ortaklığında kurulduğunu açıklayan Erdoğan, Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu olarak merkezle imzaladıkları protokolün Eskişehir için büyük bir kazanç olduğunu bildirdi. Erdoğan, “Şehrimizden 4 arkadaşımız yoğun bir eğitim aldılar. Koordinatörlüğünü Eskişehir Sanayi Odası’nın üstlendiği Genç Girişimciler Kurulu üyesi bu arkadaşlarımız ESO üyelerine, üniversitelerimizin akademisyen ve öğrencilerine, şehrimizdeki girişimci adaylarına eğitimler verecekler. Ayrıca üniversite, sanayi ve girişimci buluşmalarının destekleyecekler. Kısaca enerjilerini Eskişehir’imizdeki girişimcilik çalışmalarına aktaracaklar” diye konuştu.

Yukarı Çık